Paklaustas kaip apibūdintų savo karjerą, fotografas Slim Aarons atsakė: „Fotografuojant patrauklius žmones, darančius patrauklius dalykus patraukliose vietose“. Į tą sąrašą jis turbūt galėjo įtraukti ir „dėvinčius patrauklius drabužius“. Jo panoraminėse, pusiau surežisuotose nuotraukose matome nuostabią balintą architektūrą, gilius, mėlynus baseinus, įdegusią kūnų odą. Ir būtent tai, ką dėvi jo fotografuojami žmonės, ilgam išlieka vaizduotėje.
Šis straipsnis ir jame esantys patarimai skirti vyrams, besiruošiantiems atostogų į kurortus ir norintiems savo išvaizdai suteikti Slim Aarons estetikos.
Aš nedarau mados fotografijų.
Aš fotografuoju žmones su jų pačių rūbais ir tai tampa mada.
TRUMPI ARBA PUSTRUMPIAI ŠORTAI
Tuo laikmečiu, kurį Slim Aarons įamžino, buvo itin populiaru dėvėti trumpus ar bent jau pustrumpius šortus, parodyti daugiau nuogo kūno. Tie, kurie laiką leisdavo Cap du Eden-Roc viešbučio baseine, atrodė tarsi Dzeusai, nužengę į Žemę parodyti raumeningo, tarsi aukso dulkėmis nubarstyto kūno. Norintiems tikro Rivieros stiliaus pojūčio, rekomenduočiau šonuose įkirptus ir saga užsegamus solidžių spalvų šortus – jie suteikia prabangos ir kokybės pojūtį. Nedarykite kompromisų renkantis medžiagą – jokios sintetikos, tik tai kas natūralu. Tokie šortai puikiai tiks prie elegantiškos jachtos denio.
BRETON (MARINIỀRE) MARŠKINĖLIAI
Prieš 170 metų sukurti specialiai žvejams, 1858 metais šie marškinėliai tapo prancūzų laivyno, dar vadinamo „La Royale“ uniforma. Tai prancūziško stiliaus pasididžiavimas ir yra neatsiejama šios kultūros dalis. Originalūs marškinėliai turi būti su 21 juostele, kiekviena jų žymi Napoleono pergales. Bene stilingiausi pasaulio vyrai istorijoje – Pablo Picasso, James Dean, Mick Jagger, Paul Newman – visi jie dėvėjo Breton. Nenuostabu, kad ir Slim Aarons fotografijose galime juos pamatyti. Mano siūlymas – nenukrypti nuo klasikos, vis dėlto – bet kokios juostelės nėra Breton juostelės.
LININIAI MARŠKINIAI
Šie marškiniai – tai žaismingo džentelmeno simbolis. Atvira, tarsi išsišiepusi apykaklė, laisvesnio modelio kirpimas ir galbūt nerūpestingai atraitotos rankovės. Beveik visos lino spalvos atrodo nuostabiai dėl medžiagos natūralumo, tačiau daugiausia pasteliniai tonai vyravo Aarons Nice, St, Tropez, Antibes fotografijose. Kišenės ant krūtinės puikiai tinka akiniams, Vespos rakteliams ar pinigams laikyti. Rekomenduočiau dėvėti su šortais ar chino kelnėmis, po švarku ir visada – atsisegus bent dvi sagas. Dar geriau – tris.
BALTOS KELNĖS
Neabejotinai dėl šilumos Slim Aarons fotografijų herojai neišsiverčia be baltų kelnių. Šis įvaizdis greičiausiai buvo pasiskolintas iš 1940-ųjų italų pleibojų, kurie dėvėdavo griežtai plisuotas baltas kelnes itin aukštu liemeniu kaskart, kai reikėdavo pavergti kokią merginą. Prie baltų kelnių tiks polo marškinėliai ar marškiniai, ypač jei rinksitės aukštesnio liemens variantą.
KLASIKINIAI AKINIAI
Aarons fotografijose vyrai akis slėpdavo po ilgaamžiais, klasika tapusiais, subtilių spalvų tamsiais akiniais. Rekomenduočiau kiek labiau kvadratinius, sunkesnius rėmelius tortoiseshell ar juodos atspalvių. Žinoma, mėgstantiems eksperimentus privalu išbandyti ir apvalius ar netgi cat-eye formos akinius (kaip viename iš senų James Bond filmų). Oliver Peoples, Tom Ford, Moscot, Persol ar Vuarnet šioje srityje atitinka auksinį standartą. Vilniuje tokių aikinių ieškokite Glasses on parduotuvėje, esančioje Vokiečių gatvėje.
LOAFERIAI
Kojinės Aarons fotografijose buvo vienas iš retesnių aprangos elementų – nebent baltos, medvilninės, skirtos žaisti tenisą, laikant Prince raketę ir tarp mačų mėgaujantis Cinzano gėrimu taurėje. Tačiau vienas populiariausių aprangos atributų buvo loaferiai – minkštos odos juodos ar kreminės spalvos, krokodilo rašto ar klasikiniai – batai, skirti puikiai jaustis minant Jensen Interseptor pedalus. Mano rekomendacija – investuokite į gerus, kokybiškus ir patogius batus. Tokius rasite prekės ženklo G.H. Bass & Co. kategorijoje Weejuns ar vyriškų batų parduotuvėje Oxford, esančioje Užupyje.